Strona główna » Wyzwanie matematyczne: Udowodnij, że jesteś geniuszem, rozwiązując tę szczególnie trudną zagadkę matematyczną

Wyzwanie matematyczne: Udowodnij, że jesteś geniuszem, rozwiązując tę szczególnie trudną zagadkę matematyczną

Spróbuj szczęścia i sprawdź swoje IQ z tą matematyczną zagadką, którą niewiele osób potrafi rozwiązać.

Teraz wirusowo w Internecie, ten trudny problem matematyczny był pierwotnie testem dla gimnazjalistów. Jest to równanie złożone z drzew i ptaka, zaprojektowane tak, aby rzucić wyzwanie twojemu umysłowi. Aby rozwiązać zagadkę, należy znaleźć wartość ptaka na podstawie podanych wartości. Dodatkowym plusem jest to, że nie ma limitu czasowego. Wszystko, czego potrzebujesz, to podstawowe zrozumienie matematyki i gotowe.

Matematyczna zagadka, która sprawdzi twoje IQ

Jest to problem lub gra, której rozwiązanie wymaga użycia matematyki. Zagadką matematyczną mogą być liczby, równania, kształty lub inne pojęcia matematyczne. Mogą to być krzyżówki, Sudoku, problemy logiczne i wiele innych. Do znalezienia rozwiązania wymagane jest złożone rozumowanie i kreatywne myślenie.

Prezentacja testu IQ: obrazek przedstawiający obliczenia do rozwiązania

© zdolnebiuro

Na rysunku przedstawiono zagadkę matematyczną do rozwiązania. Zwróć uwagę na wszystko: obrazek, symbole, każdą linię. Jest to równanie z czerwonymi drzewami, zielonymi drzewami i ptakami.

Musisz znaleźć wartość ptaka w oparciu o logikę. Ta łamigłówka jest idealna do sprawdzenia swoich umiejętności logicznych i matematycznych.

Odpowiedź na zagadkę o drzewie i ptaku

Ta łamigłówka jest łatwiejsza niż się wydaje i nadal jest świetnym sposobem na sprawdzenie swojej inteligencji i logiki. Wielkie gratulacje dla wszystkich, którym udało się znaleźć rozwiązanie bez wcześniejszego spojrzenia na odpowiedź.

Aby znaleźć odpowiedź, musisz najpierw ustalić wartość każdego elementu w układance.

  • Biorąc pod uwagę pierwsze równanie, dodanie 2 czerwonych drzewek jest równe 12. Jeśli podzielisz 12 przez 2, to daje to 6. Zatem 1 czerwone drzewo jest równe 6.
  • Drugie równanie pokazuje równanie, które wygląda tak: 1 czerwone drzewo pomnożone przez 1 zielone drzewo plus 1 zielone drzewo równa się 14. Innymi słowy: (6 x 2) + 2 = 14. Zatem 1 zielone drzewo jest równe 2.
  • Ostatni z nich proponuje następujące równanie: 1 czerwone drzewo pomnożone przez zielone drzewo odjęte od ptaka pomnożone przez czerwone drzewo równa się jedno czerwone drzewo. Zastąpienie każdego rysunku jego odpowiednimi wartościami daje (6 × 2) – (1 × 6) = 12 – 6 = 6.
  • Więc w końcu wartość ptaka wynosi 1
Rozalia
Napisane przez, Rozalia
Jestem Rozalia, web writer z pasją do gier i łamigłówek. Uwielbiam dzielić się z moimi czytelnikami artykułami rozrywkowymi, takimi jak zagadki, gry i inne tematy, które dają im zasłużony odpoczynek i pobudzającą chwilę refleksji. Oprócz pracy nad ciekawymi treściami, lubię też coraz lepiej poznawać nowe technologie i trendy internetowe. Czuję się szczęśliwa, że mogę zaoferować swoje umiejętności ludziom, którzy chcą się dobrze bawić, a jednocześnie czegoś nauczyć.