Strona główna » Test matematyczny: Znajdź wartość każdego kapelusza w mniej niż 60 sekund, jeśli jesteś dobry z matematyki!

Test matematyczny: Znajdź wartość każdego kapelusza w mniej niż 60 sekund, jeśli jesteś dobry z matematyki!

Test dnia polega na znalezieniu wartości każdej czapki. Jesteś dobry z matematyki czy zasługujesz na czapkę krasnala? Czy wiesz, że czapka krasnoludka naprawdę istniała i została zakazana dopiero w 1806 roku? Stało się tak, ponieważ była postrzegana jako uwłaczająca i śmieszna kara dla osoby, która ją nosiła. Znajdź prawidłową odpowiedź na ten test i uniknij tego zdania.

Ten test z matematyki to świetny sposób na ćwiczenie umiejętności analitycznych i rozwijanie umiejętności matematycznych. Wymaga myślenia i dedukcji, aby znaleźć właściwą odpowiedź.

Aby znaleźć wartość każdego kapeluszawymaga również znajomości podstawowych operacji matematycznych, takich jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie.

zdolnebiuro.pl

Granie na to wyzwanie matematyka, możesz poprawić swoje umiejętności intelektualne i nauczyć się szybciej obliczać. Przy odrobinie praktyki i determinacji, tego typu gra będzie dla ciebie pestką.

Jakie operacje powinieneś wykonać?

Aby znaleźć rozwiązanie tego problemu, konieczne jest zastosowanie metodycznego podejścia. Po pierwsze, konieczne jest przeanalizowanie operacji jako całości i rozbicie każdej linii. Może to pomóc w szybszym znalezieniu rozwiązania i lepszym zrozumieniu wymagań testu.

Następnie należy przyjrzeć się dostępnym informacjom i widocznym danym, aby ustalić rozwiązanie. W poniższym przypadku wyróżniono odejmowanie i dodawanie. Poprzez dokładną analizę danych w każdym wierszu można wydedukować rozwiązania.

Na koniec należy sprawdzić, czy każdą odpowiedź można dostosować do poprzedniej lub następnej linii. Jeśli tak, zdałeś test. Dzięki takiemu metodycznemu podejściu możesz znaleźć rozwiązanie w mniej niż 60 sekund.

Rozwiązanie tego testu

Wynik końcowej operacji to 81. Czy masz taki sam wynik? Dobra robota, było trudno, ale dzięki dobrej strategii udało ci się przez to przejść.

Jeśli nie znasz odpowiedzi, postępuj zgodnie z naszymi wyjaśnieniami poniżej:

Pierwsza linia: 4 x 9 = 36 ;

Drugi wiersz: 4 + 6 = 10 ;

Trzecia linia: 3 x (9 + 9) = 54.

Ostatnią operacją jest zatem : 3 + ((4 + 9) x 6) = 81

Mamy nadzieję, że będziesz stosować naszą metodę w przyszłych testach tego typu. Do zobaczenia wkrótce!

zdolnebiuro.pl

Related post

Mathias
Napisane przez, Mathias
Jako pisarz dla zdolnebiuro publikuję testy osobowości, iluzje optyczne i inne zabawne artykuły, na przykład o astrologii. Lubię śledzić najnowsze trendy i dzielić się nimi z innymi.