Pani Alicja od czterech lat prowadzi sklep internetowy z artykułami dla dzieci. Sprzedaje 4 kategorie produktów: wózki, łóżeczka, huśtawki i tipi. Do ewidencji sprzedaży wykorzystuje tabelę w arkuszu kalkulacyjnym Excel. Pani Alicja rozważa poszerzenie swojego asortymentu i zastanawia się, która kategoria produktów przynosi jej największy zysk.

Baza danych do tabeli przestawnej

Na podstawie prowadzonej bazy danych, tworzy tabelę przestawną. W polach tabeli przestawnej zaznacza Kategorie produktu (Wiersze) i Zysk w zł (Wartości). Po chwili otrzymuje potrzebne informacje.

Pola tabeli przestawnej

Pani Alicja wie już, że największy zysk przynosi jej sprzedaż wózków. Następnie zaczyna się zastanawiać, który rodzaj wózków jest dla niej najbardziej dochodowy.

W polach tabeli przestawnej wybiera dodatkowo Podkategorie produktu (Wiersze). 

Pola tabeli przestawnej

Dzięki zaznaczeniu pola Podkategorie produktu i posortowaniu wyników od największych do najmniejszych uzyskuje informację, że największy zysk przynoszą wózki HAUCK.

Pani Alicja z tak niepozornej tabeli przestawnej może wyciągnąć jeszcze wiele innych wniosków. Na przykład zaznaczenie pola tabeli przestawnej „Cena” (Wiersze) spowoduje pojawienie się w tabeli cen produktów. Natomiast zmiana wartości na „Licznik” pozwoli uzyskać informację o ilościowej strukturze sprzedaży wózków.

Pola tabeli przestawnej

Jak widać, w sklepie Pani Alicji najlepiej sprzedają się najtańsze wózki. Właścicielka sklepu dzięki tej prostej analizie przeprowadzonej za pomocą tabeli przestawnej powinna rozważyć rozszerzenie oferty o wózki o podobnych parametrach jak HAUCK.

Zdalne wsparcie w obsłudze administracyjno-biurowej firm, raporty, analizy, kalkulacje, copywriting. Jako wirtualna asystentka pomogę usprawnić prowadzenie biura i zapewnię pomoc w przygotowaniu prezentacji, tworzeniu baz danych, prowadzeniu mediów społecznościowych. Oferuję również szkolenia z Excela i Worda uwzględniające potrzeby informacyjne danej branży.

 kontakt@zdolnebiuro.pl
 796 590 559

Copyright © 2020 ZdolneBiuro.pl
Designed and Developed by Socially.pl